Dotazy zákazníků

Rozměrově jsou stejné, jediný rozdíl je v uchycení samostatných a pultíkových područek. Dříve byly fixovány pouze jedním šroubem, takže umožňovaly pohyb područek nahoru a dolu. To bylo nebezpečné pro prstíky dětí, mohly si je skřípnout.

U nového typu jsou na boku v oblasti opěrek 4 otvory (ne 3, jako dříve).

Prostřední dva slouží k pevnějšímu uchycení opěrek rukou.

Ano, tyto doplňky lze používat i se starším typem židlí Jitro.

Starší typ ale nemá předvrtané otvory na spodní straně noh židle pro uchycení botiček. Musí se předvrtat (velikost vrtáku - 3).

Bohužel ne. Starší typ pultíku má pouze jeden otvor pro fixaci do boku židle, nová židle má připraveny pro uchycení otvory dva. Ani jeden z otvorů v područce se tím pádem nepřekrývá s otvorem v boku, takže nelze připevnit.

Viz dotaz č.1

Pro takto velké dítě už nemusíte mít zvýšenou opěrku zad. Baby je nutné zvolit pouze v případě, že máte vyšší stůl než 75 cm a i takto velké dítě musí sedět na sedátku v nejvyšší poloze. Pokud se vám židle se zvýšenou opěrkou nelíbí, lze přikoupit ještě jednu nízkou opěrku a až bude dítě větší a sedátko tím pádem bude mít níže, zvýšenou opěrku nahradíte tou nízkou.

Zaslepení otvorů pro područky se provádí při montáži jako první, před nasazením a přišroubováním zádových opěrek. Jsou k tomu určeny kratší matice (baleny v malém sáčku)

Tyčka je při balení zašroubována nadoraz. Nestačí povolit kuličku pouze na jedné straně, ale musí se vyšroubovat na obou stranách.

Chyba je z 99,9% v montáži. Nejspíše došlo k přetažení u spodního svorníku, nebo jsou sedátka v drážce na každé straně jinak vysunutá, židli kříží.

Povolte všechny šrouby, srovnejte sedátka v drážkách a začněte utahovat od horní tyčky (svorníku) pod sedátkem. Šrouby nepřetahujte. Raději nepoužívejte vrtačku. Svorník lze utáhnout bohužel víc, než se potřeba. Dřevo je pružné a ohne se, to způsobí kývání. Potom střídavě utahujte horní a spodní šrouby, aby se židlička stahovala rovnoměrně. A ne na doraz, pouze tak, aby se sedátka z drážek nevysunovala.

I pro tento případ platí NEUTAHOVAT NADORAZ. Když začnete utahovat od spodního svorníku a nadoraz, nedovolí židle už dostatečně fixovat horní sedák.

Pomůže opět vše povolit a utahovat od středu - svorníku pod sedátkem a s citem! Viz předcházející dotaz.

Z hygienických důvodů nejsou omyvatelné sedáky vhodné, v záhybech a švech se množí bakterie. Naše sedáky jsou ze 3 cm vysokého molitanu, potažené bavlněnou látkou. Snímatelný potah je třeba praktický, ale většinou se tekutina i jídlo dostanou také do molitanového jádra a je hygieničtější vyprat vše. Navlékání látky na molitan je  také poměrně pracné. Z provozních důvodů by byla výroba snímatelných sedáků pracnější a tím i dražší. V neposlední řadě nás odrazuje i možný počet reklamací typu - "ten zip už jsme rozbitý dostali"... 

Důvodů je několik - čisté linie z hlediska designu, levnější výroba, ale hlavně jednoduchá údržba.